Trīsslāņu parkets – Merbau

Trīsslāņu parkets – merbau.

 Merbau ir cietkoksne, kas atrodama Dienvidaustrumu Āzijā un Klusā okeāna salās. Merbau koki aug mitrās vietās , piemēram, upju krastos un lietus mežos. Merbau uzskata par kvalitatīvu kokmateriālu, kam ir tik pat augsta reputācija kā ozolam. Merbau koksnes krāsa svārstās no gaiši sarkanbrūnas, līdz tumši brūnai. Koka porās ir dzelteni putekļi, kas koksnei dod zelta spīdumu.

 

Salīdzinot koksnes stiprumu pēc koksnes cietības skalas, kur cietību nosaka, pēc Brinela metodes, merbau ierindojas pie ekstrēmi cietas koksnes, atrodoties blakus tādām koksnēm kā bambuss un jatoba. Salīdzinot ar populārāko parketa ražošanā izmantojamo ozolu, cietība pēc Brinela skalas – ozols ( 34 N/mm2) un merbau (46 N/mm2). 

Trīsslāņu parkets Merbau BOEN Plank

Merbau, 1-joslu, BOEN, trīsslāņu parkets

Trīsslāņu parkets Merbau Natur Scheucher

Merbau Natur, 1-joslu,  Scheucher, trīsslāņu parkets 

Trīsslāņu parkets Merbau Natura Scheucher

Merbau Natura, 3-joslu,  Scheucher, trīsslāņu parkets

Priekšrocības izvēloties merbau parketu:

  • Tas ir ciets kokmateriāls, līdz ar to ikdienas lietošanā ir mazāka iespējamība, ka iedarbojoties uz to radīsies skrāpējumi, iespiedumi un citi defekti;
  • Tā krāsa svārstās no dzeltenīgas, sarkanīgas, līdz tumši brūnai, tādejādi dod jums plašu krāsu intervālu, no kura izvēlēties.
  • Koksne ir izturīga pret atmosfēras iedarbību, kā arī izturīga pret termītiem un sēnītēm.
  • Tas ir ļoti stabils kokmateriāls, kad runa ir par mitrumu, tāpēc to var ieklāt virtuvēs un pat vannas istabās.

Grīdas segumam ir nepieciešama minimāla apkope, to ir viegli tīrīt. Ikdienas kopšanā slaukiet grīdu ar slotu, vai izsūciet ar putekļu sūcēju un izpildiet ražotāja sniegtos norādījumus par izvēlētās apdares kopšanas ieteikumiem, tas nodrošinās, ka grīdas segums saglabās savu skaistumu vēl ilgi pēc ieklāšanas.

Comments are closed.