Parketa grīdu tendences 2024.gadā

Parketa grīdu tendences BOEN

IEVADS

Dizaina tendences dod iespēju sekot līdzi laikam, būt aktuāliem un izzināt ko jaunu. Analizējot informāciju interneta vidē un konsultējoties ar parketu ražotājiem esam apkopojuši parketa grīdu tendences, kuras būs aktuālas 2024. gadā.

Dabīgā koka grīdai ir noturīga pievilcība un daudzpusība, kas ļauj tām labi darboties gandrīz jebkurā vidē. Šim dabīgajam materiālam piemīt papildu šarms, kas interjera vidē ienes siltumu un organisku sajūtu, ļaujot iemītniekiem atpūsties un izbaudīt mājas dekoru atmosfēru.

Šīs gada parketa grīdu tendences mainīs mūsu domāšanu par mājas dizainu. Neatkarīgi no tā, vai jūs pārveidojat dzīvojamo istabu, ēdamistabu vai izpētāt grīdas seguma iespējas savam nekustamā īpašuma projektam, šīs tendences noteikti piesaistīs jūsu uzmanību.

1. Dabiskie ozola toņi, tekstūras un izteikts zarojums

Tendence uz dabīgām krāsām apvienojumā ar dabisko materiālu ilgtspējību ir spēcīgāka nekā jebkad agrāk. Arvien aktuālāki ir koka grīdas segumi ar siltiem, zemes toņiem, kas rada harmonijas sajūtu un saikni ar vidi. Tie nodrošina daudzpusīgu fonu, kas var papildināt dažādus interjera stilus, sākot no tradicionālā līdz mūsdienīgam. Neatkarīgi no tā, vai tie ir apvienoti ar modernām mēbelēm vai senlaicīgiem priekšmetiem, tie piešķir mūžīgu eleganci jebkurai telpai. Dabisko grīdas krāsu izvēle atspoguļo plašāku pāreju uz videi draudzīgu dzīvesveidu.

Vēlme savienoties ar dabu ir izraisījusi arī koka grīdas segumu dabisko faktūru atzinību. Lauku stila, ar rokām vai stiepļu suku apstrādāta apdare izceļ koka dabisko tekstūru un nepilnības, piešķirot jūsu dzīves telpām siltumu un autentiskumu. Izteiktas zaru vietas un faktūras rada lauku stila šarma sajūtu, kas iederas daudzos interjeros.

Parketa grīdu tendences naturāli toņi

1. Rustic Oak Espressivo / 2. Oak Vivo / 3. Oak Alamo Vivo / 4. Oak Soft Brown

2. Minimālisma elegance ar gaišajiem koka toņiem.

Gaišs koka grīdas segums ir tendence, kas iemieso minimālisma eleganci, un 2024. gadā tā popularitāte turpina pieaugt. Viena no galvenajām gaišā koka grīdas seguma īpašībām ir tā spēja radīt telpās gaišu un gaisīgu atmosfēru un piešķir jebkurai dzīves telpai izsmalcinātību.

Gaišie koka tonējumi atspoguļo dabisko gaismu, pastiprinot svaiguma un miera sajūtu jūsu mājās. Turklāt gaišs grīdas segums kalpo kā daudzpusīgs fons, tas darbojas kā neitrāls audekls, ļaujot eksperimentēt ar dažādiem dekoru stiliem, sākot no skandināvu minimālisma līdz piekrastes šikam. Tas iemieso minimālisma eleganci, atver telpas un padara tās gaišākas, vienlaikus piedāvājot neierobežotas iespējas dekorēt un personalizēt jūsu dzīves telpu.

Parketa grīdu tendences, parkets gaišos toņos

1. Oak Andante White / 2. Oak Pale White Vivo / 3. Oak Fresh White / 4. Oak Grey Harmony

3. Tradicionālā skujiņa un ševrona (Chevron) skujiņas raksti.

Tradicionālās skujiņas un ševronu raksti pēdējos gados ir kļuvuši arvien populārāki cietkoksnes grīdas segumu nozarē un tās tas turpināsies arī 2024. gadā. Neatkarīgi no tā, vai izvēlaties balināta ozola toni, vai bagātīgi, tumšu tonējumu, skujiņas un ševrona raksti piešķir jūsu interjera dizainam greznības un stila sajūtu.

Gan skujiņas, gan ševrona rakstus var pielāgot ar dažādiem koka toņiem, ļaujot māju īpašniekiem izvēlēties perfektu toni, kas papildinās to interjeru. Šie dizaini ir viegli iekļaujami dažādās interjera telpās, sākot no tradicionālajām dzīvojamām istabām un ēdamistabas zonām līdz mūsdienīgām virtuvēm un ieejām. Turklāt skujiņas un ševronu raksti var vizuāli paplašināt mazākas telpas, radot ilūziju par lielāku un atvērtāku laukumu.

Parketa grīdu tendences skujiņas raksts

1. Oak Animoso Herringbone / 2. Oak Adagio Herringbone / 3. Oak White Baltics / 4. Oak Animoso Chevron

4. Augsta kontrasta dizains.

Augsta kontrasta dizains uzņem apgriezienus 2024. gadā, kur tumšās grīdas tiek apvienotas ar gaišām sienām un mēbelēm, lai radītu vizuāli pārsteidzošu efektu. Šī dizaina pieeja uzsver grīdas seguma skaistumu, padarot to par telpas centrālo punktu. Grīdas tumšā krāsa kalpo kā dramatisks audekls, kas lieliski kontrastē ar gaišākiem telpas elementiem, piemēram, dīvāniem vai darba virsmām. Šī pieeja piešķir drāmas un izsmalcinātības sajūtu jebkuram interjeram. Tas ir efektīvs veids, kā izveidot dinamisku un neaizmirstamu interjeru, kas atstāj paliekošu iespaidu.

Augsta kontrasta dizaina pievilcība slēpjas tā spējā izveidot telpā fokusa punktu. Jo īpaši tumšas koka grīdas piesaista uzmanību un sniedz drosmīgu paziņojumu. Tie nodrošina dziļumu un izsmalcinātību, pievienojot greznuma pieskārienu jebkurai telpai. Kontrasts starp tumšo grīdu un gaišākām mēbelēm vai sienām rada vizuāli pārsteidzošu un mūsdienīgu izskatu.

Parketa dizaina tendences 2024. gadā

1. Oak Brown Jasper / 2. Oak Smoked Andante / 3. Oak Brazilian Brown / 4. Oak Grey Pepper

5. Plati 1-joslu parketa dēļi.

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc platu dēļu parketa grīdas kļūst arvien populārākas, ir to spēja vizuāli paplašināt telpu, radot plašākas telpas ilūziju. Ar mazāku šuvju skaitu katrs dēlis nodrošina viengabalainu un vienveidīgu izskatu. Tas ne tikai uzlabo kopējo estētiku, bet arī atvieglo tīrīšanu un apkopi. Platie dēļi vairāk parāda koksnes dabīgo tekstūru.

Neatkarīgi no jūsu interjera stila, platie parketa dēļi atstās ievērojamu iespaidu un nodrošinās spēcīgu pamatu jūsu interjera dizainam. Vai vēlaties lauku mājas estētiku vai tīru un modernu izskatu, platos dēļus var pielāgot atbilstoši jūsu vēlmēm. Tie ir pieejami dažādās toņu variācijās, ar izteiktu zarojumu un tekstūru, vai ar minimāliem zariņiem un gludu virsmu. Ikviens var atrast sev piemērotāko un tīkamāko.   

Parketa grīdu tendences 2024 BOEN

1. Oak Andante Live Pure / 2. Oak Honey / 3. Oak Semi Smoked / 4. Oak Senses

Noslēgumā

Dabīgā parketa grīdu popularitāte ar katru gadu tikai pieaug. Cilvēki arvien biežāk izvēlas dabiskus un ilgtspējīgus, atjaunojamus materiālus, tādā veidā esot tuvāk dabai un videi draudzīgam dzīvesveidam. Parketa grīdas piešķir telpām dabisku un organisku sajūtu, radot siltu un aicinošu atmosfēru.

Parketa grīdu tendences palīdzēs Jums jau pašā telpas dizaina plānošanas sākumā saprast, kas Jums patīk un, ko visticamāk redzēsiet aizejot uz kādu no specializētajiem grīdas seguma saloniem. Noteikti jāatceras, ka grīdu tendences nemainās tik ātri kā tas notiek apģērbu industrijā, līdz ar to šobrīd izdarītā izvēle vēl noteikti būs aktuāla vairākus gadus.

Comments are closed.