Mīli savu grīdu – pareiza grīdas seguma kopšana!

Mīli savu grīdu – pareiza grīdas seguma kopšana!

Tas, kā kalpos tevis izvēlētā grīda ir lielā mērā atkarīgs no tā, kā tu pret to izturēsies. Februāra mēnesis ir mīlestības mēnesis un grīdas seguma kopšana ir vistiešākais veids kā parūpēties par savu grīdas segumu. Mēs vēlamies vēlreiz Jums atgādināt svarīgākos pamatnosacījumus pareizai grīdas seguma kopšanai – “Mīli savu grīdu un tā tevi nepievils!”

Nosacījumi, kas attiecas uz visiem grīdas segumiem:

  1. Izvietojiet paklājiņus pie visām ārdurvīm, lai samazinātu smilts un netīrumu iekļūšanu telpā;
  2. Zem visām mēbeļu kājām jāpielīmē filča aizsarguzlikas;
  3. Nevelciet smagas mēbeles pa grīdas virsmu, pārvietojot, paceliet tās uz augšu;
  4. Uz virsmas nonākušu ūdeni, mitrumu, nekavējoties notīriet ar tīru un sausu absorbējošu audumu, nekad nepārpludiniet grīdu;
  5. Izmantojiet kopšanas līdzekļus, kas paredzēti tieši konkrētajam grīdas seguma veidam, ievērojiet ražotāju norādītās instrukcijas;
  6. Zem datorkrēsliem ar ritentiņiem novietojiet datorkrēslu paliktņus / paklājus. Datorkrēslu ritentiņu berzes rezultātā jebkurš grīdas segums var tikt ievērojami bojāts.

Lamināts.

Lamināta ikdienas kopšanā izmantojiet sauso uzkopšanu ar putekļsūcēju, slotu, sauso robotu. Mazgājiet grīdu, kad tā ir netīra ar lamināta grīdām paredzētu mazgāšanas līdzekli (WOCA Master Cleaner vai OLI-AQUA Care 15.94). Mopam / lupatai ar ko mazgājat grīdu jābūt viegli mitrai nevis slapjai. Nekādā gadījumā neizmantojiet tvaika slotas! Ja vēlaties, tad laminātu varat pārklāt ar aizsargvasku, bet lielākajai daļai vadošo lamināta ražotāju savienojumu vietas jau ražošanas laikā tiek pārklātas ar aizsarglīdzekļiem, līdz ar to papildus vaska uzklāšana nav tik obligāti nepieciešama. Ja dzīvojat pēc principa – dubults neplīst, tad noteikti to var izdarīt (WOCA Master Care).

Vinila grīdas.

Līdzīgi kā ar laminātu arī vinila grīdas ikdienas uzkopšanā izmantojiet sauso uzkopšanu ar putekļsūcēju, slotu, vai sauso robotu. Tvaika slotas nav ieteicamas. Regulējot biežumu atkarībā no tā cik liela ir telpu noslodze un netīrības pakāpe ieteicams veikt mitro uzkopšanu ar vinila grīdām paredzētu mazgāšanas līdzekli (WOCA Master Cleaner). Svarīgi mazgāšanas procesā neizmantot lielu daudzumu ūdens – liels ūdens daudzums nav nepieciešams, kā arī var bojāt grīdu. Ja grīdas segums ir ļoti netīrs, tad ieteicams izmantot koncentrētāku mazgāšanas līdzekli.

Ja uz vinila grīdas ir parādījušies traipi, piemēram, no permanentajiem flomāsteriem, vīna, lūpu krāsas, nagu lakas, apavu tīrāmajiem, asinīm utt., tad izmantojiet traipu tīrītāju vinila grīdām (Quick-Step Spot Cleaner). Izsmidziniet līdzekli, nedaudz uzgaidiet un notīriet to ar mitru drānu.

Lakots parkets.

Laka koka grīdas virspusē veido plānu lakas slāni, līdz ar to, mums ir jārūpējas par to, lai šis lakas slānis tur arī paliktu un nodiltu pēc iespējas lēnāk. Dabīgā grīdas seguma kopšana prasa mazliet lielākas rūpes, toties pretī Jūs saņemat daudz dabiskuma un patīkamu sajūtu. Iesakām lakotas koka grīdas ikdienas uzkopšanā izmantot sauso uzkopšanu ar putekļsūcēju, slotu, vai sauso robotu. Ļoti svarīgi saprast, ka liels mitruma daudzums un tvaiks koka grīdai ir kaitīgs. Ļoti slapju lupatu izmantošana ir nevēlama un tvaika putekļsūcējus izmantot nedrīkst. Ja veicat mitro uzkopšanu iesakām to darīt, kad tas tiešām ir ļoti nepieciešams. Lakotas koka grīdas ikdienas mazgāšanai iesakām izmantot – OLI-AQUA Care 15.94 / WOCA Master Cleaner / BOEN Cleaner.

Lai papildus aizsargātu lakotas koka grīdas, it īpaši augstas noslodzes telpās, tās obligāti ir jāpārklāj ar grīdas aizsargvasku (OLI-AQUA Polish 15.95 / BONA Polish Matt  / BONA Polish Gloss / WOCA Master Care / BOEN Polish Matt/ BOEN Polish Live Pure).

Pēc nepieciešamības var tikt uzklāti 1 vai 2 aizsargvaska slāņi. Aizsargvasks papildus aizsargā lakas slāni no nodilšanas un skrāpējumiem.

Uzklāšanas biežums ir atkarīgs no grīdas izmantošanas intensitātes:

– Zemas noslodzes telpas (dzīvoklis, privātmāja. Telpas, kurās netiek izmantoti āra apavi un ir neliela noslodze) – 1 reizi gadā;

– Vidējas noslodzes telpas (neliels veikals, neliels birojs. Telpas, kurās tiek izmantoti arī āra apavi, bet kuros ir neliela noslodze) – 1 reizi 6 mēnešos;

– Augstas noslodzes telpas (atvērtā tipa biroji, veikali, trepes. Telpas, kurās tiek izmantoti āra apavi un kuros ir liela noslodze) – 1 reizi 3 mēnešos.

Eļļots parkets.

Eļļotas parketa grīdas izskata un sajūtu ziņā ir daudz dabiskākas, attiecīgi šāda grīdas seguma kopšana prasa mazliet lielāku uzmanību un izpratni. Eļļa dziļi iesūcas koksnē un padara virskārtu cietu, bet pašas koka poras tiek atstātas vaļā, līdz ar to, tur var uzkrāties netīrumi. Tāpat kā lakotām koka grīdām, arī eļļotām ikdienas uzkopšanā iesakām izmantot sauso uzkopšanu ar putekļsūcēju, slotu, vai sauso robotu. Nē, ļoti lieliem mitrumiem un tvaika slotām! Veicot mitro uzkopšanu ir ieteicams izmantot grīdas mazgāšanas līdzekli, kas paredzēts eļļotām koka grīdām un satur eļļas pigmentus. Tādā veidā katru reizi, kad grīda tiek mazgāta tā tiek arī papildus ieeļļota un aizsargāta. Iesakām izmantot tādus kopšanas līdzekļus kā – OLI-NATURA Holzseife / WOCA Natural Soap (naturāla un tumša toņa eļļotām grīdām), WOCA Natural Soap White (balta toņa eļļotām grīdām). Gaiša toņa eļļota parketa mazgāšanai un arī virskārtas atjaunošanai iesakām izmantot – WOCA Oil Refreshing Soap.

Pēc eļļota parketa ieklāšanas iesakām to pārklāt ar aizsargeļļu. Aizsargeļļa iesūcas koksnē, kopj un atjauno to un nolietotajām eļļotajām virsmām atkal piešķir krāsu dziļumu un spīdumu. Iesakām izmantot šādas aizsargeļļas – OLI-NATURA Holzpflegeöl / OLI-NATURA Holzpflegewachs.

Tāpat kā lakotām grīdām aizsargvaska uzklāšanas biežums ir atkarīgs no grīdas izmantošanas intensitātes:

– Zemas noslodzes telpas – 1 reizi gadā;

– Vidējas noslodzes telpas – 1 reizi 6 mēnešos;

– Augstas noslodzes telpas – 1 reizi 3 mēnešos.

Ja vēlaties atsvaidzināt eļļotu grīdu, vai jebkuru virsmu, īpaši tādu, kura pārklāta ar gaišu tonējumu iesakām izmantot – OLI-NATURA Holz-Refresher.

Ja uz eļļotas ozolkoka virsmas ir parādījušies tumši pleķi vai traipi no ūdens ietekmes, tad iesakām izmantot WOCA Tannin Spot Neutralizer/Remover.

Ja uz eļļotas koka virsmas ir parādījušies traipi vai pleķi no sarkanvīna, taukiem, asinīm, kafijas, tējas utt., tad izmantojiet WOCA Stain Remover.

Comments are closed.