Vinila grīdas segums – plusi un mīnusi

Vinila grīdas plusi mīnusi

IEVADS

Vinila grīdas segums ir kļuvis par populāru izvēli gan māju un dzīvokļu īpašniekiem, gan uzņēmumiem. Tā unikālās īpašības un daudzpusība padara to par pievilcīgu risinājumu plašam lietotāju klāstam. Šajā rakstā mēs izpētīsim vinila grīdas segumu plusus un mīnusus, iedziļinoties tā struktūrā, veidos, kā arī tā piedāvātajās priekšrocībās un trūkumos.

KAS IR VINILA GRĪDAS SEGUMS?

Vinila grīdas segums ir daudzslāņu materiāls, kas sastāv no polivinilhlorīda (PVC), kvarca smiltīm un plastifikatoriem. Slāņu skaits var atšķirties atkarībā no vinila grīdas seguma veida, jo vairāk slāņu bieži uzlabo tehniskās īpašības. Slāņi tiek savienoti kopā, izmantojot karstās presēšanas procesu.

Vinila grīdas segumam ir vairākas galvenās priekšrocības, kas ir veicinājušas tā plašo izmantošanu gan komerciālos, gan dzīvojamos apstākļos. Tas ir pazīstams ar savu izturību, ūdensizturību un zemajām apkopes prasībām. Turklāt vinila grīdas segumi ir pieejami plašā dizainu klāstā, ļaujot māju īpašniekiem sasniegt vēlamo telpas estētiku.

VINILA GRĪDAS SEGUMA STRUKTŪRA

Vinila grīdas segums sastāv no vairākiem slāņiem, no kuriem katrs kalpo noteiktam mērķim:

 1. Augšējais slānis: augšējais slānis aizsargā materiālu no UV starojuma, saglabājot grīdas seguma krāsu un rakstu. Šī vinila plēve nodrošina, ka grīdas segums neizbalē pakļaujoties saules gaismai.
 2. Nodiluma slānis: Nodiluma slānis, apmēram 0,5 mm biezs, nodrošina aizsardzību pret mehānisku spriegumu, piemēram, nodilumu un skrāpējumiem. Šī slāņa biezums nosaka vinila grīdas seguma izturības klasi.
 3. Galvenais slānis: galvenais slānis darbojas kā vinila grīdas seguma kodols un nodrošina papildu aizsardzību.
 4. Dekoratīvais slānis: dekoratīvais slānis nosaka grīdas seguma dizainu un krāsu. Tas var atdarināt dažādus materiālus, tostarp koku, korķi, marmoru un citus. Raksts tiek uzklāts, izmantojot progresīvas drukas tehnikas, nodrošinot augstas kvalitātes vizuālo attēlu.
 5. Pamatnes slānis: atbalsta slānis nodrošina grīdas seguma atbalstu un stabilitāti.
 6. Armatūras slānis: Armatūras slānis uzlabo vinila grīdas seguma izturību un nodilumizturību.
 7. Kvarca-vinila slānis: Kvarca-vinila slānis, kas sastāv no PVC, kvarca smiltīm un plastifikatoriem, piešķir grīdas segumam izturību un elastību. Šis slānis uzņemas galveno mehānisko slodzi.
 8. Stikla šķiedras slānis: Stikla šķiedras slānis (dažreiz pat divi slāņi) darbojas kā pastiprinājums. Palielina materiāla stabilitāti pret termisko iedarbību.
 9. Apakšslānis: apakšslānis, kas izgatavots no PVC, nav pieejams visos vinila grīdas segumos. Tas palīdz slāpēt vibrācijas un troksni, vienlaikus novēršot mitruma un netīrumu nokļūšanu zem grīdas seguma.

Ir svarīgi atzīmēt, ka ne visi šie slāņi ir katrā vinila grīdas izstrādājumā. Dažiem var būt vienkāršāka struktūra ar tikai četriem slāņiem. Jo mazāk slāņu, jo plānāks materiāls, kas var nodrošināt izmaksu ietaupījumu un padarīt to pieejamāku patērētājiem.

VEIDI

Tiek izdalīti četri vinila grīdu veidi un vienkāršotā valodā tos var nodēvēt šādi:

1) Līmējamais vinils

2) Elastīgās vinila grīdas ar click sistēmu

3) Cietās vinila grīdas ar click sistēmu

3) Pašlīmējošais vinils

Ne tikai tehnoloģiju joma, bet arī grīdas segumu joma nepārtraukti attīstās, tāpēc visas vinila grīdas ir grūti nodalīt konkrētās grupās. Katrs ražotājs savus materiālus uzlabo un ievieš to ražošanā inovācijas, kas katru produktu padara īpašu un neatkārtojamu.

VINILA GRĪDU PLUSI:

 1. Izturība: Vinila grīdas segums ir pazīstams ar savu izturību un var izturēt lielu noslodzi, padarot to ideāli piemērotu komerciālām telpām un mājsaimniecībām.
 2. Ūdensizturība: Vinila grīdas segums ir ļoti izturīgs pret ūdeni, tāpēc tas ir īpaši piemērots telpām, kurās ir iespējama paaugstināta mitruma klātbūtne, piemēram, virtuvēs un vannas istabās.
 3. Viegla kopšana: Vinila grīdas segums ir viegli tīrāms un prasa minimālu apkopi. Ar regulāru sauso tīrīšanu un neregulāru mazgāšanu parasti pietiek, lai tas būtu tīrs.
 4. Daudzpusība: Vinila grīdas segums ir pieejams plašā dizainu klāstā, tostarp koka, akmens un flīžu rakstos. Šī dažādība ļauj māju īpašniekiem sniegt vēlamo estētiku savai telpai.
 5. Siltuma caurlaidība / pretestība: vinila grīdas ir lieliska alternatīva keramiskajām flīzēm ieklāšanai uz siltajām grīdām, jo tās ir nākamās efektivitātes ziņā. Vinila grīdas ne tikai lieliski vadīs siltumu, bet arī būs daudz patīkamākas, kad silto grīdu apsilde būs izslēgta. Visefektīvākais risinājums siltajām grīdām ir līmējamās vinila flīzes.

VINILA GRĪDU MĪNUSI:

 1. Uzņēmība pret skrāpējumiem: lai gan vinila grīdas segums ir izturīgs pret skrāpējumiem, tas nav pilnībā izturīgs pret skrāpējumiem. Asi priekšmeti un smagas mēbeles var izraisīt bojājumus, ja ar tām nerīkojas uzmanīgi.
 2. Neaizsargātība pret karstumu: augsta temperatūra var izraisīt vinila grīdas segumu deformāciju vai krāsas maiņu. Tāpēc, novietojot karstus priekšmetus, jāievēro piesardzība.
 3. Ķīmiskā jutība un ietekme uz vidi: vinila grīdas tiek ražotas rūpnīcās visā pasaulē, izmantojot dažādus izejmateriālus un ievērojot dažādus kvalitātes standartus. Lai pasargātu sevi un apkārtējos no kaitīgu materiālu ienešanas savās mājās ir prātīgi izvēlēties Eiropas ražotājus, kuri ar atbildību izturas pret apkārtējo vidi un cilvēku veselību.

SECINĀJUMS

Vinila grīdas segums ir kļuvis par dzīvotspējīgu alternatīvu citām grīdas seguma iespējām, piedāvājot līdzsvaru starp izmaksām, izturību un estētiku. Tā daudzslāņu struktūra, dizainu klāsts un uzstādīšanas vienkāršība padara to par populāru izvēli gan māju īpašniekiem, gan uzņēmumiem. Apsverot šajā rokasgrāmatā izklāstītos plusus un mīnusus, varat pieņemt apzinātu lēmumu par to, vai vinila grīdas segums ir pareizā izvēle jūsu telpai.

Ja esat gatavs izpētīt vinila grīdu pasauli, konsultējieties ar grīdas seguma speciālistiem un izmantojiet viņu zināšanas, lai atrastu ideālu risinājumu savai mājai vai uzņēmumam!

 

Izpēti un izzini daļu no mūsu vinilu grīdu piedāvājuma šeitVINILA GRĪDAS

Apskati, kādas vinila grīdas pieejamas mūsu noliktavāINTERNETA VEIKALS

Brauc pie mums ciemos uz kādu no saloniem – KONTAKTI

Comments are closed.