Dabīgais parkets un siltās grīdas.

Siltās grīdas un parkets

Apvienojam dabīgo parketu un siltās grīdas.

Būvējot māju un izvēloties siltās grīdas kā galveno siltuma devēju ikviens vēlas, lai grīdas segums, kas uz tā būtu ieklāts spētu dot vislabāko siltuma atdevi. Materiāla spējai maksimāli efektīvi laist cauri siltumu ir galvenais nosacījums, kurš būtu jāizvirza izvēloties grīdas segumu. Grīdas segums ar vienu no vislabākajiem siltuma caurlaidības koeficientiem ir keramiskās flīzes, taču mēs nedzīvojam kādā dienvidu zemē, kur pārsvarā ir karsts laiks un flīzes sniedz veldzējumu mūsu kājām. Mūsu platuma grādos visā mājā ieklāt flīzes nebūs raksturīgi, pie tam, ja grīdas apsilde tiktu izslēgta, flīzes būtu aukstas un nemīlīgas.

Iespējas.

Apskatīsim iespējas, vai koka grīdu ir iespējams savienot ar silto grīdas apsildi. Precīzāk, vai ir kāds koka grīdas risinājums, kurš ir efektīvs uz siltajām grīdām!

Ļoti daudzus grīdas segumus var klāt uz siltajām grīdām, jautājums tikai, cik efektīvi siltuma caurlaidības ziņā tie ir.  Vēlamies Jūs iepazīstināt ar austriešu ražotāja Scheucher divslāņu parketu – MULTIflor®. Redzot apsildāmo grīdu straujo popularitātes augšanu, ražotājs Scheucher nolēma radīt produktu, kurš apvienotu sevī koka dabiskumu un sajūtas, ar labu siltuma caurlaidību un ērtu ieklāšanu. Un, protams, tas viss ir apvienots modernos un klasiskos dizainiskos risinājumos.

Šī divslāņu parketa parametri un lielākie plusi:

1.Cēlkoka virskārta – 3,6 mm, parketa biezums – 9,8 mm. – parketa virsējais slānis ir 3,6 mm biezs cēlkoks (ozols, osis utt.), līdz ar to šo parketu ir iespējams 1-2 reizes pārslīpēt. Kopējais parketa biezums 9,8 mm.

2. Dēļu dimensiju / izmēru dažādība – šim divslāņu parketam ir pieejami vairāki dēļu izmēri:

  • 1-joslu dēļa raksts, dēļa izmērs: 222 x 2400 mm;
  • 1-joslu dēļa raksts, dēļa izmērs: 182 x 2200 mm;
  • 1-joslu dēļa raksts, dēļa izmērs: 140 x 1800 mm;
  • 1-joslu dēļa raksts, dēļa izmērs: 140 x 1200 mm;
  • 3-joslu dēļa raksts, dēļa izmērs: 182 x 2200 mm;
  • Kā arī pieejams skujiņas raksts 45o un 60o leņķos.

3. Siltuma pretestības koeficients – RT= 0,058 m2K/W. Jo mazāks siltuma pretestības koeficients, jo labāka ir šī materiāla siltuma caurlaidība.

4. Visas dēļa malas impregnētas – visu parketa dēļu malas ir apstrādātas ar speciālu hidrofobu līdzekli, kas pasargā koku no mitruma iekļūšanas dēļu starpās un palīdz novērst plaisāšanu.

5. NOVOLOC® 5G click savienojuma sistēma – moderna savienojuma sistēma, lai arī divslāņu parketu būtu tik pat viegli ieklāt kā laminātu. Šī savienojuma sistēma nodrošina dēļu stabilitāti un dimensiju precizitāti.

6. Pamata slānis – 6,2 mm biezs bērza saplāksnis, saistviela ar cēlkoku – 5 slāņu ūdensizturīga līme.

7. Ražošanā izmantotas augstas kvalitātes līmes, apstrādē – lakas un eļļas.

8. Ieklāšana – līmējot pie pamatnes.

Koka grīdas Jūsu mājās ienesīs dabiskumu. Nekas nelīdzinās sajūtai kā ar basām kājām staigāt pa dabīga koka virsmu. Izvēloties siltās grīdas ir maldīgi domāt, ka tikai flīzes ir vienīgais risinājums grīdu apdarei. Taču izvēloties koka grīdas ir svarīgi izvēlēties tādu parketu, kas ir speciāli testēts un pārbaudīts un ir apstiprināta tā saderība ar siltajām grīdām, nemaz nerunājot par labu siltuma pretestības koeficientu!

Comments are closed.