20 dienu siltās grīdas izsildīšanas grafiks.

Siltās grīdas izsildīšanas grafiks

Siltās grīdas izsildīšana – svarīgi!

Viens no galvenajiem nosacījumiem, lai varētu sākt grīdas seguma ieklāšanu uz apsildāmās grīdas ir veikt pamatnes izsildīšanu. Pamatnei ir jābūt sausai neatkarīgi no tā, kādu segumu vēlaties ieklāt.

Kādēļ nepieciešams siltās grīdas pirms seguma ieklāšanas izsildīt?

Katram ir zināms pēc fizikas likumiem, ka jebkurš materiāls siltumā izplešas un aukstumā atkal saraujas, cik daudz un stipri, tas ir atkarīgs no izplešanās koeficienta.

Kā ikviens materiāls, arī betons reaģē siltuma ietekmē. Kaut arī siltajām grīdām siltuma nesēja caurules uzstāda vienādā attālumā visā laukumā, tik un tā tās nespēj uzsildīt 100% vienmērīgi visu pamatni, jo smilts vai grants graudiņi, mēdz būt dažāda lieluma, līdz ar to uzsilšanas ātrums ir atšķirīgs, tas arī izraisa betona spriegumu, kā rezultātā veidojas plaisas.
Tādēļ ir svarīgi betona pamatnes lēnām izsildīt, lai betona sastāvdaļas varētu lēnām paplašināties un piemēroties apkārtējai videi, izlīdzinot spriegumu. Pēc tam, kad betons lēnām izsildīts ievērojot izsildīšanas protokolu, visas betona sastāvdaļas ir piemērojušās (vai norūdījušās), un tikai tad, beidzot, drīkst uzsildīt grīdu straujāk. Lēnā betona izsildīšana ir kā „iesildīšanās periods“ pirms sportošanas – muskuļi iesildīti un izstaipīti un tikai tad var sākt rīkoties.

Kad man būtu jāizsilda pamatne?

Drīzāk būtu jājautā “Kad es drīkstu sākt izsildīt pamatni?” Uz šo jautājumu  ir salīdzinoši viegli atbildēt:

  • betona pamatnēm – pēc 21 dienas dabīgas žūšanas (ja tomēr nesteidzaties, tad labāk pēc 28 dienām);
  • anhidrīta pamatnēm – pēc 7 dienu dabīgas žūšanas.

Kā veikt pamatnes mitruma mērīšanu?

Pamatnes mitruma mērīšanas aparāti ir ļoti dārgi, tāpēc ceļot māju nav jēgas pirkt aparātu, kurš maksās vairākus simtus eiro un būs noderīgs tikai celšanas procesā. Šādi instrumenti ir pieejami katram profesionālam grīdas segumu ieklājējam.

Piedāvājam veikt profesionālu pamatnes mitruma mērīšanu. Izbraucam uz objektu, veicam mērījumus un sniedzam profesionālas konsultācijas.

Sazinieties ar mūsu projektu vadītājiem šeit.

Apsildāmās grīdas izsildīšanas grafiks

Apsildāmajām grīdām pamatnes mitrums nedrīkst pārsniegt 1,8% pēc karbīda metodes. Neskatoties uz to, vai grīdu liekat paši, vai nolīgti meistari, ikvienam pirms grīdas seguma ieklāšanas ir jāveic grīdas mitruma mērīšana un jāsecina, vai mitruma līmenis ir atbilstošs noteiktajiem standartiem.

Izdrukājiet zemāk pievienoto “Siltās grīdas izsildīšanas grafiku” un veiciet piezīmes, lai problēmu gadījumā Jums ir iespējams secināt problēmcēloņus.

Comments are closed.